Brezilya Senatosu Kripto Para Yasası Projesini Onayladı

Brezilya Senatosu, yakın zamanda sunulan bir kripto para birimi politikasını onayladı ve projeyi milletvekili odasındaki tartışmalara ilerletti. Teklifin yasa olarak onaylanması için Kongre milletvekilleri tarafından yeşil ışık yakılması ve Devlet Başkanı Jair Bolsonaro tarafından imzalanması gerekecek. Sunulan proje, kripto ile ilgili birkaç hukuk projesinin birleşmesinin sonucudur.

Brezilya Senatosu Greenlights Kripto Hukuku Projesi

Brezilya Senatosu, daha fazla netlik kazandırmayı ve kullanıcıları ülkede meydana gelen farklı kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılıklardan korumayı amaçlayan bir kripto para birimi yasası projesine yeşil ışık yaktı. Proje şimdi bu yeni projeyi tartışmaktan, onaylamaktan veya reddetmekten sorumlu olacak olan Milletvekilleri Odası’na ilerleyecek.

Proje, daha önce sunulan farklı projeler seçilerek, bazı parçaları birinden, bazıları da diğerinden alınarak detaylandırıldı. Senatör Flávio Arns, senatör Styvenson Valentim, senatör Soraya Thronicke ve federal milletvekili Aureo Ribeiro nihai metne katkıda bulundu. Bu, daha önce yerel medya tarafından duyuruldu ve bu da kurumun Q2’nin sonundan önce bir kripto para birimi yasasının onaylanması için adımlar attığını bildirdi.

Hukuk projesini tartışırken, raportör Iraja Abreu şunları söyledi:

Raporun tartışmalarını ilerlettik, böylece bugün burada nihayet kripto varlıklarının düzenlenmesi konusunda oy kullanabildik … Merkez bankası sürekli olarak Kongre’den kendimizi bu yeni iş ortamının boyutunu anlayabilecek düzenleyici bir çerçeveyle ilgili olarak konumlandırmasını talep ediyordu.

Hukuk Projesi Düzenlemeleri

Brezilya Senatosu tarafından onaylanan kripto para birimi yasası projesi, kripto para birimleri ve sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP’lar) kavramını oluşturuyor, ancak kurumu adlandırma fakültesini hükümetin yürütme organına devrediyor. Bu projenin önceki yinelemelerinde, bu fakülte Brezilya Merkez Bankası’na atandı. Hükümetin yürütme organı, bu görevleri mevcut bir kuruluşa atayabilecek veya sadece bunun için bir tane oluşturabilecektir.

Değiştirilemeyen belirteçler (NFT’ler) konusu düzenlemenin kapsamı dışında bırakılmış, bu araçların düzenlenmesi özel özellikleri nedeniyle başka bir hukuk projesine bırakılmıştır. Bununla birlikte, belge, ülkenin ceza kanununu, “sanal varlıkların, menkul kıymetlerin veya finansal varlıkların hizmetlerinin sağlanmasında sahtekarlık” olarak adlandırılan yeni bir suçu içerecek şekilde değiştiriyor ve cezalar iki ila altı yıl arasında hapis cezasına ve para cezasına çarptırılıyor.

Belge ayrıca% 100 yenilenebilir enerji kullanan ve karbon nötr hale gelen kripto para madenciliği operasyonları için vergi avantajları önermektedir.

Kripto para yasasının Brezilya Senatosu tarafından onaylanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Telegram Sohbete açık grubumuz kriptocevheri