Bitcoin fiyatı $ 46K tutarsa tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönebilir

Bitcoin’in 2022 aralık tavanı devam ederken yıllık açık fiyatı kırmanın önemi devam ediyor.

Bitcoin (BTC), en son boğa koşusunun hız devam etmesiyle 28 Mart’taki Wall Street açık 2 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin’de dip gereksiz ama “sağlıklı olurdu”

 TradingView verilerine göre, BTC/USD’nin bitstamp’ta 47.900 dolara ulaştığını ve yeni bir 2022 zirvesinden sadece 100 dolar uzakta olduğunu gösterdi.

Hareket, 28 Mart’ta devam eden ve yaklaşık %17’lik haftalık kazançlar sağlayan haftalık kapanışa doğru güçlü bir hareket izledi.

Bazıları yeni destek seviyelerini güçlendirmek için bir geri çekilme çağrısında kalmaya başlarken, heyecan yine de yazma sırasında sürüş havası olarak kaldı.

“Hem spot prim hem de çeyreklik geriye doğru çok aylık rejim + Çeşitli önlemlerle büyük zincir üstü birikim. Tek eksiğimiz momentum,” diyor Blockware lider iç görüleri analisti William Clemente.

“$46K tuttuğu sürece, momentum/trend tabanlı piyasa katılımcılarının bunu aralık yükseklerine geri iteceğini düşünün.”

Bu bakış açısı, iki önemli hareketli ortalamayı en büyük kripto para birimini tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri göndermek için potansiyel yakıt sağlamak olarak tanımlayan Rekt Capital tarafından da yankılandı.

Clemente, Bitcoin’in hareketli ortalama yakınsama ayrışması (MACD) göstergesinin yeşile döndürerek Kasım ayının tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana ilk kez bir yükseliş trendinin başlangıcını işaret ettiğini gösteren bir grafik ekledi.
MACD ile BTC/USD grafiği. Kaynak: William Clemente/ Twitter

Bu arada zincirli izleme kaynağı Whalemap, daha önce orada gerçekleşen birikim sayesinde 47.400 doların makro seviyelerde önemli bir alan olduğunu yineledi.

Analist Philip Swift, mevcut rallinin bu yıl öncekilerden daha sürdürülebilir olmasına ek bir şekilde, türev platformlardaki fonlama oranlarının hem duyarlılık hem de piyasa performansındaki iyimserliğe rağmen merakla düşük kaldığını vurguladı.

2022 risk varlıkları için “o kadar kolay olmayacak”

Makro analistler için odak noktası Bitcoin’in son kazançlarıyla geleneksel varlıklara karşı patlak verip vermediğiydi.

İlgili: ‘Boğa piyasası bölgesinde’ baskı satın alın — Bitcoin’de bu hafta bilmeniz gereken 5 şey

ABD hisse senetleri 28 Mart açıklarında çoğunlukla düz seyretti, altın ise sadece mütevazı bir yükseliş yaşadı.

Bu eğilimi değerlendiren Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, BTC’nin “risk-off batonunu alıp almadığını” sorguladı.

“1Ç, son 40 yılın en yüksek enflasyonu ve Avrupa’daki savaşın ortasında yükselen risk varlıkları eğilimindeki bir başka ipucu olabilir, ancak önyargımız 2022 oyun sonunun bu kadar kolay olmayacağıdır.” dedi.

McGlone, Bitcoin’in yine de “farklı bir güç gösterdiğini” de ekledi.

Nasdaq 100 ve BTC/USD 1 haftalık grafik 50 haftalık hareketli ortalama ile karşılaşıyor. Kaynak: Mike McGlone/ Twitter

Analist geçtiğimiz günlerde BTC/USD’nin mevcut makro koşullarda altı rakama ulaşmadan önce Analist geçtiğimiz günlerde BTC/USD’nin mevcut makro koşullarda altı rakama ulaşmadan önce “kolayca” 30.000 dolara dönebileceğini söylemişti. söylemişti.