Binance, Elon Musk ile Twitter’a ortak yatırım yapmak için 500 milyon dolar taahhüt etti.

Binance, Elon Musk’ın Twitter’da Sequoia Capital Fund ve Fidelity Management and Research Company gibi firmalarla birlikte satın almasında 18 ortak yatırımcı arasında yer alıyor.

Büyük kripto borsası Binance, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan verilere göre, Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasına katıldı.

5 Mayıs’ta Musk, Twitter’ın birleşme anlaşmasıyla bağlantılı olarak, ortak yatırımcı özkaynak taahhüt mektuplarındaki koşullara tabi olarak, yaklaşık 7,2 milyar dolarlık yeni finansman taahhüdü aldığını duyurarak, satın alma işleminin değiştirilmiş bir genel beyanını sundu.

Belgeye göre, Binance, Sequoia Capital Fund ve Fidelity Management and Research Company gibi büyük kripto endüstrisi oyuncularının yanı sıra satın almadaki 18 ortak yatırımcıdan biri.

500 milyon dolar yatırım yapan Binance, 1 milyar dolar yatırım yapan Lawrence J. Ellison Revocable Trust’ın ardından dördüncü en büyük katkıda bulunan kişi. Sequoia Capital ve VyCapital sırasıyla 800 milyon dolar ve 700 milyon dolar bağışta bulundu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, dosyalama kamuya açıklandıktan sonra Twitter’a gitti ve şirketin yatırımını “davaya küçük bir katkı” olarak nitelendirdi.

Belgede belirtilen her bir listelenen hisse senedi yatırımcısı, satın alma işleminin kapanmasından hemen önce katkıda bulunmayı taahhüt etmiştir. Belgede, “Hisse Senedi Yatırımcıları, bu tür bir Özkaynak Yatırımcısının özkaynak taahhüdünü, hisse başına 54,20 ABD Doları değerinde olan bu tür bir hisse senedi yatırımcısı tarafından tutulan adi hisse senetleriyle yerine getirme seçeneğini korumuştur” denildi.
İlgili: Elon Musk, Twitter avatarını Sıkılmış Maymunlar sürüsü için takas ediyor, BAYC taban fiyatı 10 ETH dalgalanıyor
Milyarder CEO ve Tesla Musk’ın kurucusu, Twitter hissedarlarının yanı sıra düzenleyicilerin onayına tabi olarak, 2022’de kapanması beklenen 44 milyar dolarlık işlemle 25 Nisan’da Twitter’ın satın alındığını resmen açıkladı. Daha önce Twitter için en önemli önceliklerinden birinin, kripto ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere “spam ve dolandırıcılık botlarını ve bot ordularını” kaldırmak olacağını söylemişti.
Daha önce Cointelegraph tarafından bildirildiği gibi, Musk geçen yıl Binance’i platformundaki bazı sorunları ele almaya zorluyordu ve Binance CEO’su ile küçük bir Twitter savaşına neden oldu. Musk, Binance’e sıkışmış bazı Dogecoin (DOGE) para çekme işlemleriyle ilgili bir sorunu özellikle gündeme getirdi ve Zhao’dan konuyu açıklamasını istedi.